Co jsou manžetové knoflíčky

Přeskočme historický význam. Manžetový knoflík by se dal nejlépe přirovnat ke sponě, která spojuje dvě strany manžety na košili. Tato francouzská manžeta není zakončena klasickým knoflíčkem / dírkou, ale na obou stranách jsou dírky, skrz které se manžetový knoflíček provlékne a zajistí nejčastěji otočným mechanismem.

 

Materiály

Slitinové - nejčastěji se vyskytující materiál v cenovém rozmezí 0 - 400 Kč. Pokud do těchto knoflíčků gravírujeme monogram může se stát, že bude nápis zbarven do světle žluta (obsahuje mosaz). Povrch manžetových knoflíčků je vždy ošetřen rhodiováním.
Rhodiování šperku - zajištuje tvrdost otěruvzdornost, antialergennost a lesk.

> Manžetové knoflíčky

 

                                                                                     Ocelové manžetové knoflíčky

Ocelové manžetové knoflíčky - vyrobeny z oceli. Gravírování do těchto knoflíčků bude vždy stabilní, monogram vždy zůstává ve stříbrné barvě – tedy v barvě manžetové knoflíčků.
 

> Ocelové manžetové knoflíčky

 

                                                                                      Titanové manžetové knoflíčky

Titanové, stříbrné, zlaté - stejně jako ocelové knoflíčky jsou vyrobeny z jednoho z uvedených materiálů. Ani v těchto případech nehrozí žádné nežádoucí zbarvení v případě gravírování monogramu.
 

> Titanové manžetové knoflíčky

 

 

Monogramy a loga

                                                                                   Manžetové knoflíčky AK s gravírováním

Na viditelnou část manžetových knoflíčků se často umísťují iniciály. Na levé straně pak můžete vidět, jak takové knoflíčky vypadají. Na gravírování iniciálů nebo grafiky společnosti využíváme gravírovací stroj. Zařízení umí pracovat se soubory .PDF. Pokud máte vlastní grafiku stačí nám ji poslat na náš e-mail a domluvíme se na podrobnostech. (obchod@manzetoveknofliky.cz).
 

Chci knoflíčky s gravírováním

 

 

Vlastní design od jednoho páru

                                                                     

Také realizujeme výrobu vlastních manžetových knoflíčků. Obvykle pracujeme se stříbrem a podle přání klienta přidáváme diamanty, rubíny či jiné drahé kameny. Všechny tyto manžetové knoflíčky jsou vyráběny ručně a jejich cena startuje na třech tisích korunách.

 

Kontaktujte nás